Paylaş / Ye

Bistrot Restaurant: Rüya Gibi Bir Lezzet Keşfi

Haziran 19, 2017

Etiketler:, , , , , , ,

como golü sokakları ve lezzetleri büyüleyici. Como gölünde gezilecek yerler.

Bistrot Restaurant

Via Centrale 3/5 22021 Bellagio, Italy

Seyahatlerde zaman sınırlı olduğu için genellikle haftalar aylar öncesinden araştırmalar yapılır. Nerelere gidilecek, ne yenilecek. Notlar alınır, listeler yapılır. Ama bazen o listeleri bir kenara atarak anı yaşadığımız anlar olur ki aslında seyahatimizin belki de en keyifli anları olarak hafızamıza kazınır o anlar. Hele o akışa kapıldığınız anlarda notlarınızda yer almayan bir yer, bir lezzet keşfederseniz. İşte o zaman yüzünüze tatlı bir gülümseme yayılır. Como Gölü gezimizde, Bellagio’da tesadüfen keşfettiğimiz Bistrot Restaurant işte bizde tam olarak bu etkiyi yarattı.

Como Gölü ile ilgili temel araştırmalarımızı yapmıştık. Ama günü birlik bir gezi olacağı için açıkçası nerede yiyelim kısmına çok da takılmadık. Zaman açısından nerede uygun olursak, orada istediğimiz bir yere girer birşeyler yeriz dedik. İyi ki de öyle demişiz.

Bellagio’ya geldiğimizde karnımız acıkmıştı. Rengarenk dar sokakları, sevimli dükkanları ile kalbimizi çalan Bellagio’da yemek yiyebilir, böylece daha çok zaman geçirebiliriz diye düşündük. Herhangi bir araştırma yapmadık, ara sokaklarda dolanırken gördüğümüz restoran ve cafelere göz attık. Tam o sırada dar bir sokakta karşımıza Bistrot restoran çıktı. Bir iki masa doluydu. Küçük, salaş bir dükkandı. Tamam dedik, işte burası. Yemeğimizi burada yiyebiliriz.,

Como gölü'nde bellagio yolunuz düşerse bistrot restorantta mutluku lezzetlerini deneyin.

Menüye göz attık ve biraz Como’ya has birşeyler de denemek istediğimiz için Göl balıklarından yapılan lezzetlerden oluşan bir başlangıç tabağı söyledik kendimize, yanına da birer beyaz şarap. Hemen sonra gelen başlangıç tabağımızla birlikte kararımızdan memnunduk. Başlangıç tabağımız güler yüzlü bir servisle geldi, tek tek ürünler ve ne sırayla yememiz gerektiği hakkında bilgi verildi. Gölden çıkan balıklar ile hazırlanan başlangıçlar vardı. Hepsi de harikaydı. Şarap da güzel olunca, mutluluk yüzümüzde yayılmaya başladı. O an unuttuk saati, rotayı, yapılacakları bu lezzetin keyfini sürmeye odaklandık.

Como gölü'nde bellagio yolunuz düşerse bistrot restorantta mutluku lezzetlerini deneyin.

Başlangıç tabağının ardından bir de makarnalarını denemek istedik. Tercihimiz Spagetti al pomodoro oldu. İşte en büyük şaşkınlığı sanırım makarnamız geldiğinde yaşadık. İlk çatalı aldık ve resmen i-na-na-ma-dık. O kadar lezzetli, o kadar tazeydi ki. Domateslerin kokusunu, lezzetini anlatmaya imkan yok. İtalya sınırları içerisinde en lezzetli spaghetti al pomodoroyu burada yiyorduk. Çok bilinmeyen, özel araştırmalar sonucunda gitmediğimiz, geçerken gözümüze kestirtiğimiz, küçük, gösterişsiz bu restoranda. Önce aç olduğumuz için bize bu kadar lezzetli gelmiş olabilme ihtimalini bile düşündük. Ama üzerine ikinci bir tabak daha sipariş verip son çatalına kadar aynı lezzetle yedikten sonra kesinlikle makarnanın çok başarılı olduğu konusunda ikna olduk. Fiyatlar da son derece uygundu. Başlangıç tabağı 15 Euro, makarna 9 Euro, şarabın kadehi ise 4 euro. O kadar güzel ve keyifli birkaç saat geçirdik ki, bunu anlatmak, paylaşmak istedik.

İşte bizim Como Gölü seyahatimizin en eşsiz, en mutluluk dolu anı planların dışına çıkıp, rastgele keşfettiğimiz bir restoranda son derece lezzetli yemekler yediğimiz o birkaç saatti. Sonra Como bizim için Bellagio ve o lezzet olarak kazındı hafızalarımıza.

Bellagio’da birşeyler yemek isterseniz Bistrot restoranı kesinlikle tavsiye ederiz. Ancak bir tavsiyem daha olacak o da seyahatlerinizde bazen planları bir kenara atıp, ayaklarınızın ve kalbinizin götürdüğü yere gitmeniz. Her zaman olmasa bile en güzel keşifler illa ki böyle anlarda çıkıyor ve hafızalara da en güzel anlar olarak kazınıyor.

0 likes

Author

Your email address will not be published.